3. Erasmus Plus Projemiz ‘’MABB’’ Michael Angelo and the Big Bang 2019 yılında İngiltere Ulusal Ajansından onay alarak çalışmalarına başlamıştı.

Avrupa Birliği ‘nin hibe verilmeye değer gördüğü proje ile eğitimde ‘’STEAM’’ yani bilim,teknoloji, mühendislik, matematik gibi sayısal alanlarda ki derslere sanatın da dahil edilerek, eğitimde verimliliğin artırılması hedeflenmiştir.

Tan Fen Lisesi öğrencilerimizin dahil olduğu projenin stratejik ortakları olan Galler, İngiltere, Danimarka, Yunanistan ve Portekiz’den lise öğrencileri, öğretmen ve idarecilerin katılımı ile online ortamda atölye çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Eğitimde verimliliği artıran çapraz modelleme sistemi ile öğrencilerin motivasyonlarının yükseltilmesi ve iletişim becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak projeye, İngiltere Manchester Metropolitan Üniversitesi drama hocaları atölye çalışmaları ile destek vermektedir.

Tan Liseleri Yabancı Diller Proje Koordinatörü Hilal Doğu rehberliğinde yürütülen 3. Erasmus Plus Projemiz ‘’MABB’’ Michael Angelo and the Big Bang Eylül 2022 yılında tamamlanacaktır.