Ulusumuzun büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa göçünün 83. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
O bir kumandan olarak birçok savaş kazanmış, bir lider olarak kitleleri etkilemiş, bir devlet adamı olarak başarılı bir yönetim sergilemiş ve bir devrimci olarak toplumun sosyal, kültürel, ekonomik, politik ve hukuki yapısını kökten değiştirmeyi başarmış, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.
Atatürk’ü anma töreni Tan Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Akyollu, Tan Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Doğdu, Tan Okulları Genel Müdürü Can Akyollu, Tan Liseleri Müdürü Selda Beyazıt, Tan İlkokul Ortaokul Müdürü Eyüp Adıbelli’nin Atatürk büstüne çelenk bırakması ile başladı. Ulu önderin vefat saati olan 9.05’de çalan siren sesleri ile birlikte iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
Tan İlkokul Ortaokul Müdürü Eyüp Adıbelli, Türk İstiklal ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmenin ve ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çok çalışmanın, Atamızın Türk Gençliğine verdiği en önemli görevler olduğunu dile getirdiği konuşmasını yaptı.
Ortaokul Sosyal Bilgiler öğretmeni Arzu Kahraman, Ulu önderin yaşamından kesitler ile günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. 7.sınıf öğrencilerimizden Elif Nergis, Ayça Zeynep, Yaman ve Çağla Atatürk’e olan sevgilerini okudukları şiirlerin dizelerinde anlattılar.
Tören, öğrencilerin Atatürk büstüne çiçek bırakması ile son buldu.