Tan ilkokul ve Ortaokul Müzik Kulübü öğrencilerimiz, Bursa’nın ilk Müzik Enstrümanları Müzesi olan Doktor Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’ni Müzik öğretmenleri ile birlikte ziyaret ettiler.
Müzik Kulübü öğrencilerimiz, dünyanın farklı kültürlerinden, farklı müzik geleneklerinden enstrümanların kültürel coğrafyalara göre çerçevelenmiş 13 adacık üzerinde sergilendiği müzede, Güneydoğu Asya’nın farklı kültürlerinden, Avustralya yerlileri Aborjinlere, Güney Amerika’dan, Balkanlar ve Kafkaslar’a kadar uzanan geniş bir coğrafyanın enstrümanlarını yakından inceleme fırsatı buldular.
Müze yetkilisi Sayın Murat Alihan rehberliğinde tüm enstrümanları tek tek inceleyen öğrencilerimiz, enstrümanlarla ilgili bilgiler alarak, sorular yönelttiler.
Müzenin küratörlüğünü gerçekleştiren, Bursa’da kültür hayatına önemli katkılar sağlayan, 2015 yılında aramızdan ayrılan değerli Doktor Hüseyin Parkan Sanlıkol’un oğlu, New England Conservatory Müzik Tarihi ve Müzikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Sanlıkol’a dünyanın enstrümanıyla bizleri buluşturduğu için bir kez daha teşekkür ediyoruz