TAN-AL 2001

EKONOMİST DOÇ.DR. DUYGU ZİREK PRESTENBACK

Tan Anadolu Lisesi 2000-2001 eğitim öğretim yılı okul Birincisi mezunumuz Doçent Doktor Duygu Zirek Prestenback Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü büyük bir başarı ile tamamlayarak Amerika Birleşik Devletleri Montclair Stade Üniversitesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Finans Ekonomisi alanında doktora yapan , MBA ve lisans programlarında Yatırımlar, Türev Ürünler ve Makroekonomi alanlarında dersler veren, McGraw-Hill Education Seçkin Makale Ödülü bulunmaktadır.

Değerli mezunumuz Doçent Doktor Duygu Zirek Prestenback 2012 yılında CUNY’de Finansal Ekonomi alanında doktorasını tamamladı. MSU’ya katılmadan önce doktorasını tamamladıktan sonra University of New Orleans’ta çalıştı. Finans Ekonomisi alanında doktora, MBA ve lisans programlarında Yatırımlar, Türev Ürünler ve Makroekonomi alanlarında ders vermiştir. Çalışmaları, Journal of Corporate Finance, Journal of Economics and Business, Quarterly Review of Economics and Finance, Applied Economics, Emerging Markets Finance and Trade gibi önde gelen dergilerde yayınlandı. Financial Management Association’ın bir üyesi ve CFA Institute ile CFA Society Louisiana’nın bağlı üyesidir.

Değerli mezunumuz Doç. Doktor Duygu Zirek Prestenback hocamızla gerçekleştirdiğimiz online söyleşiyi aşağıda belirtilen link üzerinden izleyebilirsiniz.