Tan Anadolu ve Fen Lisesi olarak İngilizce eğitiminde amacımız öğrencilerimizin dil becerilerini en iyi düzeye ulaştırarak uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarında ve üniversitelerin İngilizce Hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmalarını sağlamaktır.

Okulumuzda verdiğimiz İngilizce eğitim seviyesini tarafsız bir kurum aracılığı ile değerlendirmek ve çalışmalarımıza yön vermek amacıyla öğrencilerimizin uluslararası sınavlara girmelerini desteklemekteyiz. Bunlardan biri olan IELTS; İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde çalışmak veya eğitim almak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçmek ve değerlendirmek için yapılan, eğitim kurumlarından işverenlere, devlet kurumlarından mesleki kuruluşlara kadar dünya genelinde 11.000’den fazla kurum tarafından kabul edilen güvenilir bir İngilizce dil sınavıdır.

IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan bir sınavdır. IELTS adayları, sınavın dört bileşeni için ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav notunu oluşturur.

Ülkemizde IELTS sınavı yetkili kurumlar tarafından organize edilmektedir. Bunlarda biri de IDP’dir. Okulumuzun da IDP IELTS (International English Language Testing System) sınav merkezi olduğu haberini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Okulumuzda ilk IELTS sınavı 20 Ağustos 2022 Cumartesi tarihinde uygulanacaktır.