Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919 ulusumuzun küllerinden yeniden doğduğu gündür. 19 Mayıs Türk milleti için tüm engellere ve tüm zorluklara rağmen ayakta kalmanın, birlikteliğin, azmin sembolüdür.
Atalarımızdan aldığımız bu değerler izinde birliktelik ruhuyla, azimle, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, gençlerimizi evrensel bilimin ışığında yetişmeleri için çalışmaktayız.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı okulumuzun bahçesinde düzenlenen törenle kutladık. Törenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Tarih öğretmenimiz Ayşen Erdal’ın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından öğrencilerimizden Selin Dağlar ve Atakan Akbulut’un okuduğu, mısralarında vatan, millet, bayrak sevgisini barındıran şiirleri büyük bir duygu yoğunluğu içerisinde dinledik. Tan Anadolu Lisesi öğrencimiz Can İbrahim Kumaş, Türk Gençliğinin Ata’sına cevabını coşku ile okudu. Tan Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizin sunduğu Halk Oyunları, Modern Dans, Bale gösterilerini ve çeşitli branşlardaki sportif gösterileri, RoboTan Kulübü öğrencilerinin arazi robotu gösterilerini büyük bir coşku ile izledik. Törenimiz Orkestra Tan’ın Gençlik Marşlarından oluşan konseri ile sona erdi.
Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Gençliğine en büyük armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, bu toprakları vatan yapan Cumhuriyetimizin
Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğrunda şehit düşen kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.