Ey Büyük Ata’mız!
Yolumuz daima senin yolun, sözümüz daima senin sözündür. Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize and içeriz!
Bugün bir milletin yoktan varoluşunu, boyun eğmeyişini, sadece bedenini değil ruhunu da ortaya koyarak kazandığı özgürlüğünü, Cumhuriyetimizin 99.yaşını okulumuzun konferans salonunda gerçekleşen coşkulu bir törenle kutladık.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediğimiz kutlama törenimiz Başkomutan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Tan İlkokul Ortaokul Müdürü Eyüp Adıbeli yaptığı açılış konuşmasında, Kurtuluş Savaşından Cumhuriyet’in ilan edilmesine kadar yaşanan zorlu mücadeleleri tarihten verdiği örneklerle anlatarak, Cumhuriyet’in demokrasi, eşitlik, özgürlük gibi birçok değeri içinde barındırdığına değindi.
Okulumuz sosyal bilgiler öğretmenlerimizden Deniz Ceylan ‘’Cumhuriyet’’ konulu kürsüden gerçekleştirdiği konuşmasında, cumhuriyetle gelen temek hak ve özgürlüklere değinerek, ülkemizin demokratikleşmesi yolunda atılan en önemli adımın cumhuriyet olduğunu söyledi.
Ortaokul 6-F sınıfı öğrencilerimizin sahnelediği ‘’ATATÜRK VE CUMHURİYET’’ isimli oratoryo gösterisi idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve Cumhuriyet coşkumuza ortak olmaya gelen değerli velilerimiz tarafından büyük bir coşku ile izlendi.
Tan ortaokul 5.sınıf öğrencilerimizden oluşan Çocuk Korosu’nun coşkuyla seslendirdiği cumhuriyet şarkılarına, Müzik öğretmenlerimiz enstrümanlarıyla eşlik ettiler.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı sonunda sahneye gelen Tan İlkokul Ortaokul Müdürü Eyüp Adıbelli, Tan gençliğinin her zaman Atatürk’ün izinde olduğunu bir kez daha gösterdiğini dile getirerek, programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimiz öğrencilerimizin ellerindeki bayrakları sallayarak 10. Yıl Marşı’nı coşkuyla söylemeleri ile sona erdi.