Okulumuzda verdiğimiz İngilizce eğitim seviyesini tarafsız bir kurum aracılığı ile değerlendirmek ve çalışmalarımıza yön vermek amacıyla öğrencilerimizin uluslararası sınavlara girmelerini desteklemekteyiz.
Öğrencilerimizin, yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerde İngilizce yeterlilik şartını yerine getirebilmelerine olanak sağlamak için, bu sınavı uygulama yetkisine sahip IDP IELTS Türkiye ile IELTS sınavını okulumuzda uygulamak için anlaşmış bulunmaktayız.
Üniversite eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen veya ülkemizde İngilizce eğitim veren bazı üniversitelerin girişlerinde İngilizce hazırlık sınıfından muaf olmak isteyen öğrenciler için, dil yeterlilik sınavlarına girme koşulu vardır. IELTS başta İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya olmak üzere birçok ülkede 10,000’den fazla üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.
Bu sınava Tan Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizin yanı sıra dışarıdan da adaylar katılım sağlayabilirler.
Okulumuz dışında IELTS sınavına katılmak isteyen adaylar ielts.istanbul@idp.com adresinden Bursa’yı seçerek okulumuzda gerçekleşecek sınava kayıt yapabilirler.