Tan Anadolu ve Fen Lisesi 12. sınıf öğrencilerimiz Gezi kulübümüz Tan Liseleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık biriminin düzenlediği üniversite gezisi ile Boğaziçi Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’ni yakından tanıma şansı yakaladılar.
11 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen gezide ilk önce Yeditepe Üniversitesi ziyaret edilerek üniversitenin fakülte ve bölümleri, burs olanakları, sosyal ve kültürel faaliyetleri, yurtdışı eğitim programları ile ilgili bilgiler üniversitenin tanıtım ofisi tarafından öğrencilerimize aktarıldı.
Gezinin ikinci durağı olarak Boğaziçi Üniversitesi ziyaret edildi. Üniversitenin tanıtım biriminde görevli olan öğrenciler tarafından konferans salonunda bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda okulun tarihçesi, fakülteler ve bölümler, sosyal etkinlik alanları, kulüpler ile ilgili bilgiler verilerek, öğrencilerimizin yönelttiği sorular yanıtlandı. Daha sonra üniversitenin fiziki yapısının tanıtılması amacıyla bir kampüs turu düzenlendi. Kampüs turu esnasında Tan mezunlarımızla karşılaşarak hasret gidermek gezinin en güzel sürprizi oldu.
Tan Anadolu ve Fen Lisesi mezunlarımızdan her yıl Boğaziçi Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerine gururla uğurladığımız Tan mezunlarımız, eğitimleri devam eden öğrencilerimize de başarılarıyla örnek olmaktadırlar.